BJD panenky a něco o nich

16. srpna 2016 v 17:52
A co jsou to vlastně BJD panenky?


Všechny BJD jsou parukové, nemají tedy vlasy všité přímo do hlaviček. Kromě paruk lze vyměnit i oči a případně pomocí neodymových magnetů přidat další části, jako např. růžky, zvířecí uši a jiné doplňky. Samotná hlavička se skládá ze dvou částí tak, aby bylo možné zevnitř hlavičky upevnit oči pomocí speciálního tmelu. Tělo BJD je sestaveno z jednotlivých dílů, které jsou vnitřkem spojeny gumičkami a háčky, a pohybuje se díky kulovým nebo čepovým kloubům. Gumičky je nutné vyměnit, když se vytahají. Většina sběratelů to zvládne svépomocí. BJDs většinou mohou stát na nohou bez opory, při delším vystavení panenky je vhodné použít speciální stojan.
BJD mají vždy pohyblivá ramena, lokty, zápěstí, hlavu, kyčle a kolena, často mají ještě další klouby v kotnících, chodidlech nebo prstech na rukou. Většina BJD je humanoidní, různě stylizovaná od podoby postav z japonské mangy až po velmi realistické modely podobné skutečným lidem. Vyrábějí se rovněž BJD zpodobňující zvířata či různá fantastická stvoření, jako jsou upíři, elfové, démoni, antropomorfové, kyborgové.
Panenky BJD se většinou odlévají z resinu - syntetické polyuretanové pryskyřice. Výhodou resinu je jemně strukturovaný povrch podobný biskvitovému porcelánu, na rozdíl odplastů na bázi vinylu se však resin může ulomit či roztříštit, ačkoli je pevnější než běžný porcelán. Ruční odlévání do forem je nezbytné kvůli předcházení vzniku bublinek v materiálu, které velmi zvyšují jeho křehkost. Po vyjmutí z forem často zůstávají na dílech panenek viditelné spoje - některé společnosti je odstraňují, jiné poskytují tuto službu za příplatek a další možnost zbroušení spojů vůbec nenabízejí. Další nevýhodou pryskyřice je její postupné žloutnutí, které časem mění odstín pleti panenek. Ke žloutnutí pryskyřice přispívá sluneční světlo, zejména je-li panenka dlouhodobě vystavena přímému slunečnímu svitu.

zdroj: wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/BJD_(panenka)

V příštím článku vám dám videa s ruznými tutoriály :3


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lina Lina | 15. října 2016 v 17:35 | Reagovat

Wow

2 MaikelY MaikelY | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:34 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama